Konkurenční boj poskytovatelů nebankovních půjček

Občasný nedostatek financí je součástí lidského života od nepaměti. Zatímco naši rodičové a prarodičové museli s finančními problémy chodit do banky, nám se již několik let nabízí možnost mnohem pohodlnější, jednodušší a rychlejší.

Jelikož chození do banky s sebou nese spoustu nepříjemností, některé instituce si všimly mezery na trhu a rozhodly se přijít se službou, která bankovní stereotypy překonává. Jedná se o trend nebankovních půjček, který je již na svém vrcholu a jejich poskytovatelů je dnes nekonečně mnoho. S vzrůstem popularity internetu je navíc možné sjednat tyto půjčky během pár minut. Jak se tedy v tomto dynamickém prostředí mohou poskytovatelé nebankovních půjček odlišit a zviditelnit?

Popularita krátkodobých půjček na malé částky peněz

Jelikož spousta lidí nepotřebuje půjčit závratné částky peněz, ale jen si pomoci při nečekaných výdajích, jako je například oprava rozbitého automobilu nebo zaplacení pokuty, případně si vypomoci drobnou částkou před další výplatou, začaly nebankovní instituce půjčovat menší částky s kratší dobou splatnosti. Tím zasáhly i cílovou skupinu, která by za jiných okolností místo půjčky počkala na další výplatu, a tudíž by se zákazníkem instituce pravděpodobně nikdy nestala.

Jelikož půjčky sjednané na vysokou částku nejsou Češi čím dál více schopni splácet, zdá se rozumné snažit se spíše šetřit a jen v případě největší nouze volit spíše malé částky a využívat tzv. mini – půjček.

Poskytovatelů těchto mini-půjček najde případný zájemce tolik, že se bude muset dlouho rozhodovat, jakého zvolit. Výhodnost jednotlivých půjček je snadné porovnat, například zde. Právě v tomto momentě nastává chvíle, na kterou by se firmy měly zaměřit – jak přilákat zákazníka právě na tu svou výhodnou půjčku a docílit co nejlepších výsledků, dojde – li na porovnávání s konkurencí?

Základní nutnosti k udržení se na trhu

V tomto oboru již existují lákadla, která jsou pro poskytovatele nebankovních půjček naprostou nezbytností k udržení alespoň stabilní pozice mezi konkurenty. Jedná se o tzv. body shody a zahrnout sem můžeme například:

  • možnost sjednání půjčky online
  • schopnost poskytnout půjčku ihned během několika minut
  • poskytnutí půjčky i bez hlubšího zkoumání klientovy anamnézy
  • snaha o poskytnutí co nejnižšího úroku

Snaha o konkurenční výhodu

Chce – li se poskytovatel půjčky odlišit, musí neustále přicházet s kreativními řešeními pro své klienty a nabízet stále nové tzv. body rozdílnosti. Tím můžou být lákadla v podobě dočasných slev na sjednání úvěru nebo bonusů a navýšení úvěrového limitu při včasném splacení a sjednání další půjčky (tím firmy také nutí své zákazníky k opětovným půjčkám). Oblíbené je také předhánění se v co nejkratší době uplynulé od zadání žádosti o půjčku po reálné obdržení peněz na účet klienta. Například kredito24.cz poskytuje peníze již do 15 minut.

Tato oblast je natolik dynamická, že můžeme čekat neustálé inovace a vychytávky pro klienty. Lidé by ale stále měli mít na paměti, že půjčování peněz není vždy bezpečné a vybírat si tak pouze skutečně bonitní a prověřené firmy, ať už zní nabídky ostatních poskytovatelů půjček sebelákavěji.